شرایط استفاده از سرویس های آشا دیتا

فصل اول: تعاریف
1.1 مشتری: حقیقی یا حقوقی که اقدام به خرید و پرداخت هزینه سرویس می نماید. 
1.2 سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارایه توسط آشا دیتا. 
1.3 پورتال پشتیبانی: وب سایتی به آدرس http://www.ashadata.com/us که مشخصات مشتری در آنجا ثبت شده و مشتری در آنجا حساب کاربری داشته و از طریق این حساب می تواند فهرست سرویس های خود را مشاهده، تمدید، ارتقا، ویرایش و یا بروز رسانی نماید. کلیه مکاتبات الکترونیکی و ایمیل های مشتریان و سایر کاربران با آشا دیتا در آنجا ثبت شده و از طریق شماره درخواست (تیکت) قابل پیگیری است. 
1.4 تعرفه: فهرست کامل سرویس های قابل ارایه همراه با ویژگی ها، محدودیت ها و قیمت ها به نحوی که مشتری کاملاً آگاه گردد. 
1.5 هرزنامه (SPAM): ارسال ایمیل به فردی بدون اینکه گیرنده بخواهد. 
1.6 دیتاسنتر: محل نگهداری سرورها می باشد که در داخل ایران و یا خارج از ایران می باشد. 
1.7 تحویل خدمات: ارایه اطلاعات سرویس های مشتری و یا اعلام انجام سایر خدمات بر اساس فاکتور یا قرارداد بین مشتری و آشا دیتا. 
1.8 منابع RAM (بر حسب مگابایت): میزان استفاده از حافظه اصلی سرور یا سرورهایی که به وب سایت مشتری سرویس می دهند؛ هنگامی که کاربران آن سایت درحال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند. 
1.9 منابع CPU (بر حسب درصد): میزان استفاده از پردازنده سرور یا سرورهایی که به وب سایت مشتری سرویس می دهند؛ جهت پردازش درخواست ها و اجرای کدهای آن سایت، نسبت به کل توان پردازنده سرور؛ هنگامی که کاربران آن سایت در حال استفاده و مشاهده آن سایت می باشند. 
1.10 فضای هاست: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای مشتریان، اعم از وب سایت ها، ایمیل ها، پایگاه های داده و همچنین لاگ های آنها، که توسط یک وب سایت مصرف می گردد. 
1.11 پهنای باند / ترافیک ماهیانه (برحسب گیگابایت): میزان تجمعی انتقال اطلاعات بین کاربران یک وب سایت و سرور یا سرورهای سرویس دهنده به وب سایت مشتری در یک ماه میلادی. 
1.12 بالا بودن سرور: در دسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت در حداقل 2 نقطه مختلف از دنیا، که بسته به سرویس های مختلفی که روی یک سرور قراردارد باید پاسخ تست های زیر مثبت باشد: 
• وب سرور: Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 80 
• ایمیل سرور: Ping عمومی سرور یا پاسخ دهی سرور روی پورت 25 یا 110 
• دیتابیس سرور: پاسخ دهی سرور روی پورت MSSQL Server و یا MySQL 
1.13 آپ تایم (Uptime): نسبت میزان زمانی که کلیه سرویس های آشا دیتا به وب سایت مشتری در شبکه اینترنت بالا می باشند، به کل مدت قرارداد سرویس دهی به درصد. در صورتی که وب سایت یا برخی از سرویس ها به دلیل عدم رعایت بندهای این قرارداد به حالت تعلیق درآیند در این زمان محاسبه نمی شود. 
1.14 قیمت و اعتبار آن: آن دسته از مشتریانی که سرویس خود را بصورت آنلاین از آشا دیتا تهیه می کنند، قیمتی که در هنگام سفارش مشتری در پیش فاکتور منظور گرديده است، معتبر می‌باشد. 
1.15 قیمت قراردادی: درصورتی که مشتری تمایلی به سفارش آنلاین نداشته و درخواست بستن قرارداد کتبی و فاکتور رسمی داشته باشد، سرویس موردنظر با قیمت قراردادی محاسبه می شود. 

فصل دوم: احراز هویت - مالکیت سرویس
2.1 سرویسها با توجه به شخصیت حقیقی یا حقوقی که خریداری می شود، مالک و صاحب امتیاز سرویس خواهند بود. 
• شخص حقیقی: بصورت آنلاین از داخل وب سایت سفارش می دهد. با مشخصات و ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد می کند بعنوان مالک سرویس شناخته می شود. اطلاعات محرمانه سرویس مانند درخواست رمز، پشتیبانی و پاسخگویی فقط به ایمیلی که در هنگام ثبت نام وارد شده داده می شود. بدیهی است مشتری می تواند در هر لحظه که می خواهد ایمیل خود را در پورتال پشتیبانی تغییر دهد. چنانچه به ایمیل خود دسترسی نداشته باشد، تنها با ارایه کارت شناسایی معتبر که منطبق بر مشخصات خریدار در هنگام ثبت نام می باشد، می تواند درخواست تغییر مشخصات و ایمیل خود را از طریق پورتال پشتیبانی ارسال نماید. 
• شخص حقوقی: بصورت کتبی و با قرارداد رسمی که بصورت حضوری یا فاکس ارسال می گردد و یا بصورت آنلاین خریداری می شود و نامه رسمی بر روی سربرگ شرکت با امضای دارنده حق امضای مجاز مطابق آخرین روزنامه رسمی به جهت معرفی نماینده ارسال می شود و سرویس توسط نماینده تام الاختیار معرفی شده خریداری می گردد و از وآشا دیتا فاکتور رسمی دریافت می کند. مالک سرویس شرکت می باشد و شخصی را بعنوان نماینده خود معرفی می نماید. آشا دیتا در هر لحظه که بخواهد می تواند با نامه سربرگ شرکت بهمراه مهر شرکت و امضای صاحبان مجاز امضا، مدیر و اشخاصی که مجوز دریافت رمز را دارند به آشا دیتا اعلام نماید. همچنین امکان تعریف چند نماینده با سطوح دسترسی متفاوت نیز وجود دارد. توجه: شرکت ها نمی بایست سرویس های مورد نظر خود را از داخل وب سایت و بصورت شخص حقیقی خریداری نمایند. در غیراین صورت آشا دیتا به روش شخص حقیقی عمل کرده و تغییر مالکیت تنها با رضایت خریدار قبلی امکان پذیر می باشد. 
2.2 در مورد مشتریان با هویت شخص حقوقی، یک نفر نماینده تام الاختیار شرکت (که معمولا مدیرعامل شرکت می باشد مطابق با آخرین روزنامه رسمی که صاحب امضای مجاز در آن معرفی شده) در پورتال پشتیبانی معرفی می گردد. این نماینده نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد. وظیفه اعلام کتبی نماینده جدید در آینده بر عهده مشتری بوده و آشا دیتا در صورت عدم دریافت اعلام کتبی مسئولیتی نسبت به حقوق و عملکرد مالکیتی و مسئولیتی نماینده مشتری نخواهد داشت. 
2.3 برای حفظ حقوق قانونی مشتریان، کلیه مشتریان موظف به ارایه اطلاعات هویتی خود شامل کپی شناسنامه و کپی کارت ملی برای اشخاص حقیقی و برای شخص حقوقی معرفی نامه ایشان، کپی کارت ملی و شناسنامه همراه با کپی روزنامه رسمی آخرین تغییرات به آشا دیتا می باشند. در صورتیکه آشا دیتا، در هنگام تکمیل فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از آن حق دریافت این مدارک همواره برای آشا دیتا محفوظ بوده و با عدم ارایه مدارک در زمان مقرر به آشا دیتا، حقوق مالکیتی مشتری ملغی محسوب می شود و ضمناً عواقب اعلام ناصحیح اطلاعات مستقیماً بر عهده مشتری خواهد بود. آشا دیتا مسئولیتی در قبال کنترل صحت امضاﺀ یا مدارک مشتریان و نمایندگان آنها ندارد. 
2.4مشتری اذعان می نماید که کلیه اطلاعات هویتی ارایه شده، آدرس ها و شماره تماس و امثالهم صحیح بوده و همواره در به روز نگه داشتن آنها در پورتال پشتیبانی می کوشد. آشا دیتا حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از مشتری دریافت نماید. آشا دیتا حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس اقدام نماید. 

فصل سوم: پشتیبانی
3.1 پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان بر مبنای پورتال پشتیبانی بوده و درخواست به 2 روش انجام می شود: 
• ارسال درخواست (تیکت): مشتری می تواند مشکلات و درخواست های خود را از حساب کاربری به  واحد پشتیبانی ارسال نماید. 
• ارسال از طریق ایمیل: مشتری موظف است با همان ایمیلی که در پورتال پشتیبانی ثبت کرده مشکلات خود را به واحد پشتیبانی ارسال کند. با ارسال ایمیل به واحد پشتیبانی یک کد درخواست (شماره تیکت یا پیگیری) به مشتری جهت پیگیری های بعدی بصورت خودکار داده می شود. در صورتی که ایمیل یاد شده در بانک اطلاعاتی ما وجود نداشته باشد درخواست بصورت خودکار رد شده و هیچگونه کد پیگیری و تیکتی صادر نخواهد شد.
3.2 موافقت نامه پشتیبانی - SLA 
1- پشتیبانی تیم آشا دیتا بصورت ساعات اداری، 7 روز هفته و 365 روز سال از طریق سیستم تیکت آماده پاسخگویی به کلیه درخواست های کاربران گرامی می باشد. 
2- پشتیبانی تلفنی در ساعت اداری قابل ارائه می باشد. 
3- به درخواست های خدمات پشتیبانی نرم افزاری که در تعهد سرویس میزبانی وب نمی باشد بر اساس اولویت در ساعات اداری پاسخ داده خواهد شد. 
4- کلیه درخواست ها و تیکت ها در ساعات اداری، بر اساس اولویت و زمان ارسال طی حداکثر 12 ساعت پاسخ داده خواهد شد. 
5- کلیه درخواست ها و تیکت ها در ساعات غیر اداری، بر اساس اولولیت و زمان ارسال طی حداکثر 48 ساعت پاسخ داده خواهد شد. 

فصل چهارم: تغییرات
4.1 تغییرات توافق نامه: توافقنامه استفاده از خدمات آشا دیتا تابعی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی و توافقات مجامع بین المللی ناظر بر سرویس های قابل ارایه آشا دیتا است و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و لحظه ای امکان تغییر دارند، آشا دیتا حق تغییرات آتی در توافقنامه را برای خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه شرایط و قوانین استفاده در وب سایت آشا دیتا در دسترس عموم قرار می دهد. آشا دیتا مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر درخصوص تغییرات احتمالی نداشته و مشتری می بایست این موارد را کنترل نماید. 
4.2 تغییرات تعرفه: در صورت تغییر تعرفه درحین استفاده از سرویس، مشتری در صورت تمایل به ارتقا سرویس فعلی خود، موظف به رعایت قیمت های جدید خواهد بود. 
• هزینه های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه مورد نیاز مشتری واقع می گردد، تابع تعرفه روز درخواست جدید مشتری می باشد. لیکن خدمات مشتری با تعرفه قبلی تا پایان دوره آن ارایه می گردد. 
• ارتقای سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می گیرد و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دو سرویس در زمان باقیمانده از سرویس می باشد. 
• سروهای مجازی تنها ارتقا (Upgrade) می یابد وتنزل (Downgrade) داده نمی شود. 
• سروهای اختصاصی قابل ارتقا و یا تنزیل نیستند. 
• تغییرات تعرفه از طریق وب سایت اعلام شده ومشتری موظف به تبعیت از آن برای سفارشات جدید می باشد؛ مگر اینکه پیش فاکتور مهلت دار در اختیار داشته باشد که قبل از تغییرات تعرفه برای وی صادر شده باشد. 
4.3 تغییرات فنی: آشا دیتا برای بهبود کیفیت خدمات حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای را در سرویس های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس مشتری را تحت تاثیر قرار می دهد آشا دیتا موظف است از یک ماه تا یک دقیقه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب سایت آشا دیتا، پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبرنامه به آدرس پست الکترونیک مشتریان اطلاع رسانی نماید. مشتری نیز موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید. هرگاه به دلیل موارد ضروری، آشا دیتا امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریتهای فنی وی را ناچار به این امر نماید، مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه تغییرات نخواهد داشت. ضمناً مشتری به آشا دیتا وکالت می دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت های سخت افزاری و نرم افزاری بر روی سرورهای اختصاصی و سرویس های میزبانی ایشان نماید. 
4.4 تغییر مالکیت: تغییرات مالکیت سرویس از طریق درخواست مشتری (تیکت) یا نماینده وی در پورتال پشتیبانی انجام می گردد. 
• آشا دیتا در راستای حفظ حقوق مشتریان خود حق دارد مدارک شناسایی متقاضی تغییر مالکیت را جهت احراز هویت وی و انطباق با مشخصات مالک سرویس دریافت نماید. 
• آشا دیتا می تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت سرویس صورت ندهد. 
• آشا دیتا درصورتی که شخص جدید شرایط و ضوابط آشا دیتا را قبول داشته باشد، مالکیت را به شخص جدید انتقال دهد. این تایید با عضویت شخص جدید در سیستم احراز می گردد. 

فصل پنجم: تحویل خدمات
5.1 نحوه تحویل:
• پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط مشتری، با آماده شدن سرویس مشتری، مراتب از طریق ایمیل مندرج در پروفایل و یا فرم های فروش به مشتری اطلاع داده می شود. عدم دسترسی مشتری به آدرس ایمیل مورد نظر مانع تحویل سرویس نمی گردد. 
• مشتری در صورتیکه در بازه زمانی حداکثر زمان تحویل، ایمیل مذکور را دریافت ننماید، موظف است حداکثر 2 روز پس از پایان زمان تحویل مجاز از طریق ایمیل و یا پورتال پشتیبانی با آشا دیتا تماس حاصل نماید. 
• در صورت بروز شرایط ویژه فنی و یا محدودیت هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، آشا دیتا مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس حداکثر تا 2 برابر خواهد بود. 
• مشتری حق درخواست لغو سرویس تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن 2 برابر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل 7 روز باشد، در صورت عدم تحویل مشتری تا 14 روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نمی باشد. 
• آشا دیتا مسئولیتی در قبال عدم تطابق با نیاز و یا عدم استفاده مشتری از سرویس تحویل شده ندارد. 
• سرویسهای مرتبط با دامنه ای که توسط آشادیتا ثبت و یا تمدید نشده اند و نزد ثبت کننده دیگری می باشند در هنگام پرداخت فاکتور، تحویل شده فرض می گردند. 
5.2 حداکثر زمان تحویل: 
• حداکثر زمان تحویل برای سرویس های آشا دیتا با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن به شرح ذیل است: 
سرور اختصاصی: 14 روز کاری 
ثبت دامنه: 5 روز کاری 
سرویس میزبانی: 7 روز کاری 
• در صورت عدم انجام سفارش در محدوده حداکثر زمان تعریف شده، مشتری موظف به اعلام کتبی با امضا ذیل نامه به بخش فروش آشا دیتا و دریافت رسید ارسال (شماره تیکت) می باشد. 
• پس از ثبت دامنه و ارایه شناسه و کلمه عبور کنترل پنل به مشتری، بدلیل سلب امکان نظارتی از آشا دیتا، آشا دیتا هیچ مسئولیتی نسبت به آن دامنه نخواهد داشت. 
• در مورد ثبت دامنه های ir که می بایست توسط پژوهشگاه دانشهای بنیادی تایید و فعال گردد، با توجه به اینکه به طور کلی آشا دیتا کنترلی در زمان تایید دامنه نداشته و همچنین به دلیل نقص در مدارک یا مشخصات ممکن است مدت زمان تایید دامنه به طول انجامد، زمان رزرو اولیه دامنه مبنای تحویل قرار می گیرد. 
5.3 تطابق با سفارش: در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارایه شده به مشتری با مشخصات سرویس، مشتری موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ راه اندازی سرویس اعلام نماید و آشا دیتا نیز موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد؛ در غیر اینصورت مسئولیت آشا دیتا صرفاً محدود به اصلاح سرویس پس از تاریخ اعلام مشتری و فقط تا پایان زمان سرویس می باشد و زمان سرویس دهی افزایشی نخواهد یافت. 

فصل ششم: امنیت ومحرمانگی
6.1 آشا دیتا با تدابیر امنیتی خود مسئول، حفظ امنیت سرویس های ارائه شده میباشد. 
6.2 آشا دیتا مسئولیتی نسبت به ضعف و مشکلات امنیتی نرم افزارهای نصب شده و مورد استفاده مشتریان ندارد. 
6.3 کلیه اطلاعات شخصی که مشتری در هنگام ثبت نام وارد نموده محرمانه بوده و آشا دیتا بر اساس سیاست حفظ محرمانگی خود آنها را مدیریت می نماید. 
6.4 آشا دیتا مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه عبور سرویس های خریداری شده توسط اشخاص ثالث را ندارد. 
6.5 اطلاعات و داده های مشتریان در سرویس های میزبانی فرد متعلق به مشتری بوده و آشا دیتا حق بهره برداری و یا استفاده از آنها را ندارد. 
6.6 نصب پورتال یا برطرف کردن مشکلات نرم افزاری روی سایت های مشتری با دریافت هزینه اضافی مقدور میباشد. آشا دیتا در رد و یا قبول درخواست ها مختار است.

فصل هفتم: مرجع قضاوت
در صورت بروز اختلاف، جهت رفع اختلاف مشتری موظف است ابتدا نسبت به اعلام موضوع با آشا دیتا از طریق پورتال پشتیبانی اقدام نماید. در صورت عدم حصول نتیجه پس از حداکثر 15روزکاری، مشتری می تواند به شورای انتظامی سازمان نظام رایانه ای کشور مراجعه نموده تا موضوع را مورد بررسی و رسیدگی قرار دهد. ضمناً مشتری و آشا دیتا نظر این شورا را به عنوان حکم مرضی الطرفین پذیرفته وحق شکایت و یا درخواست حکم به سایر مراجع را نخواهد داشت. 

فصل هشتم: فعالیتهای غیر مجاز مشتری
تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می شود. آشا دیتا تنها مرجع تشخیص دهنده تخطی از شرایط مندرج می باشد. آشا دیتا حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس دهی را برای خود محفوظ می دارد. زمانی که آشا دیتا از تخطی یک مشتری از شرایط مندرج اطلاع پیدا می کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد. در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه تخلف، سرویس مشتری به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی ها آشا دیتا با توجه به نوع تخلف، مجاز به محدودسازی، تعلیق و یا قطع سرویس خاطی خواهد بود. همچنین آشا دیتا در صورت لزوم حق پیگرد قانونی شکایت و اخذ خسارت از متخلف را نیز برای خود محفوظ می دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها خلاف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می گردد. آشا دیتا هیچگونه وجهی به مشتری متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین مشتری متخلف مسئول جبران کلیه خسارات مادی و معنوی وارده به آشا دیتا، سایر مشتریان آشا دیتا و یا دیتاسنتر سرویس مورد نظر خواهد بود.

آشا دیتا سایتها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت های مورد نظر فورا مسدود یا حذف خواهند شد: 
• خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران: وب سایتهایی که بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کنند و یا قانون جرائم رایانه ای جمهوری اسلامی ایران را رعایت نمی کنند. 
• کلاهبرداری و دزدی: با سایتهایی که به هر شکلی و با هر نیتی قصد فریب بازدیدکنندگان سایت را دارند، از قبیل ایجاد سایتهای مشابه بانکها و موسسات برای دریافت اطلاعات شخصی، دریافت وجه و عدم سرویس دهی و کلاهبرداری و ... سریعاً برخورد شده و بدون اطلاع قبلی حذف خواهند شد. 
• عدم رعایت قانون کپی رایت: استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی. 
• سایت های ضد اخلاقی و دینی: کلیه سایتهای ضداخلاقی یا مخالف ادیان الهی پشتیبانی نشده و سرویس ایشان قطع خواهد شد. 
• ارسال یا اجرای فایلهای مخرب به هر زبان برنامه نویسی و سعی در نفوذ به حریم فایلهای کاربران دیگر یا فایلهای سرور. 
• وجود فایلهای حاوی ویروس عمداً ویا سهواً در فضای سرویس مورد مشتری. 
• ارسال هرزنامه (Spam) عمداً ویا سهواً حتی اگر از سرویس پست الکترونیکی سرویس دهنده ثالثی استفاده شده باشد. 
• گزارش فنی آشا دیتا و یا دیتاسنتر مبنی بر عدم امکان سرویس. 
• انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارایه خدمات آشا دیتا به مشتری و یا سایر مشتریان گردد. 
• استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستمهای اشخاص ثالث. 
• انجام فعالیت IRC 
• خرید هایی که توسط افرادی زیر سن قانونی انجام می شود
• عدم رعایت محدوده استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس. 
• مختل كردن امنیت سیستم یا شبكه. در صورت بروز چنین مسائلی آشا دیتا حق پیگرد قانونی و شکایت از متخلف به مراجع قانونی را محفوظ می دارد. نمونه هایی از اختلال در امنیت سیستم یا شبكه شامل موارد ذیل می شود: دسترسی یا استفاده غیر مجاز از داده ها، سیستم یا شبكه، از جمله هر گونه تلاش برای جستجو، اسكن یا آزمایش آسیب پذیری یك سیستم یا شبكه، مداخله در خدمات ارایه شده به هر كاربر، میزبان یا شبكه، شامل تلاش برای دسترسی به اطلاعات نامه های الكترونیكی، تلاش عمدی برای پر كردن فضای یك سیستم، تلاش برای تغییر و یا حذف اطلاعات وب سایتها بدون مجوز از مالکان آنها و ... 

فصل نهم: مسئولیت
9.1 مشتری می بایست در حفظ داده های خود کوشا باشد. رعایت نکات امنیتی نظیر استفاده از پورتال های نرم افزاهای امن، استفاده از رمز های عبور مشکل برای کنترل پنل، پورتال پشتیبانی و... بر عهده مشتری بوده و در صورت هر گونه دسترسی غیر مجاز از سوی افراد ناشناس، آشا دیتا هیچگونه مسئولیتی را بر عهده نمی گیرد. 
9.2 مالکیت سرویس و کلیه مسئولیت ها و حقوق مرتبط با آنها بر عهده مشتری می باشد. 
9.3 آشا دیتا مسئولیتی در قبال کنترل صحت اطلاعات خریداران ندارد. بدیهی است مشتریانی که با اطلاعات ناقص یا نادرست سرویسی خریداری می نمایند، هرگونه حق و مالکیتی برای آن سرویس را از دست خواهند داد. 
9.4 از آنجا که به مشتریان کنترل پنل اختصاصی جهت میزبانی و پنل دامنه ارایه می شود و بصورت پیش فرض با اطلاعات و ایمیل ثبت نام شده پنل ها ایجاد و تحویل مشتری داده می شود، مشتری موظف است درصورت تغییر در اطلاعات کاربری خود در پورتال پشتیبانی آشا دیتا، اطلاعات خود را در پنل ها نیز بروز نماید. آشا دیتا هیچ گونه مسئولیتی در اثر به روز نبودن اطلاعات و مشخصات در پنل های میزبانی و دامنه را نمی پذیرد. 


فصل دهم: لغو سرویس توسط مشتری – بازگشت هزینه
مشتری می تواند تا حداکثر 30 روز بعد از ایجاد شدن میزبانی اشتراکی یا سرویس نمایندگی، سرویس خود را لغو نماید. در این صورت چنانچه سرویس مورد نظر هزینه راه اندازی نداشته باشد، 50 درصد مبلغ دریافت برگشت داده می شود. چنانچه مدت زمان استفاده از 30 روز گذشته باشد هیچ مبلغی به مشتری عودت داده نمی شود. مشتری موظف است که قبل از لغو کردن سرویس خود، کلیه اطلاعات مورد نیاز خود را کپی نماید؛ زیرا به محض کنسل نمودن سرویس، سرویس مشتری بصورت خودکار حذف خواهد شد. 
• توجه مهم 1: سرویسهای اضافی که به همراه هاست خریداری می شود (مانند :Park Domain، Addon Domain و یا IP اختصاصی و ..) درصورت لغو کردن، امکان بازگشت هزینه وجود ندارد. 
• توجه مهم 2: ضمانت بازگشت هزینه تا 30 روز، شامل سرویس های سرورهای اختصاصی و دامنه ها نمی شود. 
• توجه مهم 3: ضمانت بازگشت هزینه در خصوص سرورهای مجازی به مدت 48 ساعت می باشد. 
• توجه مهم 4: ضمانت بازگشت هزینه در خصوص سرویس های اشتراکی و نمایندگی که دوره پرداخت آنها کمتر از یکسال است به مدت 48 ساعت می باشد. فصل یازدهم: ضوابط خاص میزبانی
11.1 مشتری تا 7 روز فرصت دارد از تاریخ انقضای هاست، اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد. 
11.2 مشتری محدود به استفاده از امکانات مشخص شده (مانند میزان پهنای باند، میزان فضا، تعداد ایمیل، تعداد ساب دامنه و...) در سرویس خریداری شده می باشد و در صورت مصرف بیش از حد مجاز تعیین شده، سرویس بحالت تعلیق در آمده و مشتری لازم است سرویس خود را ارتقا دهد. 
11.3 مشتری با شرایط زیر می تواند از سرویس های ایمیل بهره ببرد: 
• در هر ساعت بیشتر از 50 ایمیل نفرستد. 
• هر ایمیل نباید بیش از 20 گیرنده داشته باشد. 
• برای ایمیل های که بصورت POP3 استفاده می شود، حداکثر 100بار در هر ساعت می توانید ایمیل خود را کنترل نمایید. 
11.4 استفاده از بانک اطلاعاتی نباید باعث شود که کارایی سرور کاهش یابد یا به مخاطره بیفتد. بانک اطلاعاتی که 10درصد از Query های آن بیشتر 1 ثانیه طول بکشد، کارایی سرور را کاهش داده و مشتری باید در مدیریت بانک اطلاعاتی هایش پاسخگو باشد. 
11.5 هر مشتری نمی تواند بیشتر از 10 درصد پردازنده را برای مدت 3 ثانیه در اختیار بگیرد. 
11.6 اکانت مشتری در هر زمانی نمی تواند بیشتر از 512 مگابیت از حافظه سرور (RAM) را اشغال نماید. (این مقدار در سرویس ها ممکن است بیشتر و یا کمتر باشد - مطابق شرایط سرویس) 
11.7 اکانت مشتری نباید بیش از 20 پروسس در هر لحظه اجرا کند. Cron job (وظایف تعریف شده و زمانبندی شده) فاصله اجرای پروسس ها نباید کمتر از 30 دقیقه باشد. (این مقدار در سرویس ها ممکن است بیشتر و یا کمتر باشد - مطابق شرایط سرویس) 
11.8 آشا دیتا سایت ها و فعالیت های زیر را پشتیبانی نمی کند و سایت موردنظر توسط ما سریعاً بسته یا حذف خواهند شد: 
• فعالیت در زمینه هک، کرک و امنیت : کلیه سایتهایی که در زمینه هک، کرک و یا حتی آموزش امنیت فعالیت می نمایند. 
• دانلودر: اسکریپت هایی هستند که از سایتهای مثل Rapidshare ,Mega Upload و ... دانلود می کنند. معمولاً مدت زیادی مخصوصاً برای فایلهای حجیم، سرور را درگیر می کنند و موجب کاهش کارایی سرور می شوند که در این صورت اجازه استفاده داده نخواهد شد. 
• پروکسی: نصب پروکسی روی سرور و استفاده بصورت طولانی و برای استفاده عموم ممنوع می باشد. 
• جاسوسی، استفاده غیرمجاز و تلاش برای نفوذ: کلیه فعالیت های کاربران روی سرور Log شده و نگهداری می شود. همچنین سرور بصورت شبانه روزی مانیتور شده و فعالیت های مشکوک سریعاً اعلام می شوند. استفاده غیر مجاز از سرویس ها به هر شکلی و همچنین تلاش برای نفوذ به سرور سریعاً شناسایی شده و اکانت های آنها به جهت حساسیت موضوع و امنیت کاربران دیگر فورا حذف خواهد شد. 
• سایتهای فعال در زمینه Heap و یا دارای سیستم هرمی 
• استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور می گردند. 
• استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس های آشا دیتا و سایر مشتریان گردد. 
11.9 آشا دیتا مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای مشتری به صورت رایگان ندارد. 
11.10 آشا دیتا تلاش خود را جهت راهنمایی مشتری در مسائل فنی می کند، ولی مشتری خود مسئول است با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنایی داشته و آشا دیتا مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد. شایان ذکر است آموزش های لازم در خصوص نحوه کارکرد با کنترل پنل ها در بخش آموزش و مقالات موجود می باشد. 
 
فصل دوازدهم: ضوابط خاص نمایندگی
12.1 مشتری نمایندگی ها موظف به رعایت قوانین آشا دیتا (ضوابط مربوط به سرویس خریداری شده) می باشند. در صورت عدم رعایت قوانین آشا دیتا این اجازه را دارد اکانت های ‏مشتریان را بدون اطلاع قبلی معلق نمایند. نماینده می تواند در پنل نمایندگی دلیل ‏معلق شدن اکانت مشتری را مشاهده نماید.‏ 
12.2 فضای اضافی، سرویس اضافی: نماینده هر گونه فضا، پهنای باند، ‎ IPو سرویس ‏اضافی را که خریداری نماید غیر قابل بازگشت خواهد بود.‏ 
12.3 زیر نماینده: نمایندگان می توانند با فضا و هاست خریداری شده، پنل نمایندگی برای ‏مشتریان خود ایجاد کنند. در صورت لغو نمودن سرویس خود، کلیه ‏سرویس های مشتریان و زیرنماینده ها نیز بدون بازگشت هزینه معلق و یا حذف خواهند شد.‏ 
12.4 نماینده می تواند در صورت عدم فعالیت خود اکانت های مشتریان و نمایندگان خود ‏را به آشا دیتا واگذار نماید. آشا دیتا در زمینه پذیرفتن میزبانی مشتریان ‏نماینده مختار خواهد بود و هیچگونه تعهدی نسبت به نماینده نخواهد داشت.‏ 
12.5 اتمام سرویس نمایندگی: تا 7 روز مشتری فرصت دارد از تاریخ انقضای هاست، اقدام به تمدید آن نماید و پس از آن کلیه اطلاعات پاک خواهد شد. 
12.6 استفاده از منابع سرویس: کلیه اکانت های ایجاد شده توسط نمایندگان باید از منابع سرور که بصورت اشتراکی در اختیار کلیه کاربران قرار گرفته بصورت کنترل شده استفاده نمایند، بصورتی که کارایی سرور کاهش نیابد. منابع فقط محدود به میزان استفاده از پردازنده و حافظه و پهنای باند نمی باشد. درصورت مصرف زباد از منابع ممکن است با هشدار، معلق کردن و یا حتی کنسل کردن سرویس همراه باشد. 

فصل سیزدهم: سایر ضوابط خاص
13.2 توافقات خاص مستند در پورتال پشتیبانی معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است . 
13.3 مشتری موظف است تحویل، تطابق و اجرای صحیح سرویس را کنترل نماید. 
13.4 وآشا دیتا هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن دامنه از دست رفته و یا اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت. 
13.5 مسئولیت اطلاع از زمان انقضا سرویس وکنترل آنها بر عهده مشتری می باشد؛ لیکن آشا دیتا، انقضاء سرویس های مشتری را از طریق پست الکترونیک ثبت شده در پورتال پشتیبانی به وی یادآوری می نماید و عدم دسترسی مشتری به پست الکترونیکی خود، مسئولیتی را برای آشا دیتا ایجاد نخواهد کرد. 
13.6 وضعیت اعتبار، فهرست سرویسها و پرداختهای مشتری در کنترل پنل اختصاصی هر مشتری قرار دارد و وی همواره می تواند برای آگاهی از وضعیت عملکرد خود از طریق شناسه و کلمه عبور خود به آن مراجعه نماید. 
13.7 مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات آشا دیتا، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس دهی اضافه نمی شود. 

فصل چهاردهم: نسخه پشتیبان (Backup)
14.1 به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از داده ها و فایلها با مشتریان بوده و تمامی مشتریان می بایست نسخه پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در مکانی غیر از تجهیزات و سرورهای آشا دیتا نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو پشتیبان هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و آشا دیتا در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد. 
14.2 مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان در سرویس های سرورهای مجازی و اختصاصی صرفاً به عهده خود مشتری می باشد و آشا دیتا در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد. 
14.3 در کنترل پنلهای میزبانی امکان گرفتن Backup از محتویات فضای میزبانی و بانک اطلاعات وجود دارد که در فضای میزبانی مشتری نگهداری میگردد و کاربر می تواند اینکار را خود انجام دهد و از همان طریق نیز اقدام به برگرداندن اطلاعات سایت کند.  شایان ذکر است آموزش های مربوطه در بخش آموزش و مقالات سایت موجود می باشد. 
14.4 آشا دیتا تعهدی نسبت به ارایه رایگان داده های موجود بر روی Backup Server های خود به مشتری ندارد. 
14.5 آشا دیتا در صورت داشتن سرویس تهیه نسخه پشتیبان تنها مسئول تهیه نسخه پشتیبان بوده و هیچگونه مسئولیتی در مورد صحت نسخه پشتیبان و به روز بودن آنها را ندارد. 

فصل پانزدهم: شرایط و قوانین مالی
15.1 نحوه پرداخت در بخش مالی سایت درج شده است. به طور عمومی مشتری موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید. 
15.2 مشتری موظف است پرداخت خود را به صورت نقدی و یا در وجه حساب های اعلام شده در سایت (بصورت آنلاین یا آفلاین) بپردازد. در صورت هر گونه نقص در پرداخت، آشا دیتا

فصل شانزدهم : فوانین ارسال تیکت
16.1 هرگونه توهین ؛ فحاشی موجب بسته شدن سرویس شما بدون هیچ گونه اطلاعیه می باشد و مبلغی برگشت داده نخواهد شد .
Sunday, June 5, 2016

« بازگشت